Kupa zážitků

Zážitky, dojmy a informace z cest po Kanadě.

Zážitky z NHL

Když už jsme se vypravili do Kanady, do země, která hokejem opravdu žije, byl by hřích nezajít se podívat aspoň jednou na zápas NHL. Nutno říct, že jsme nikdy nebyli zarytí sportovní fanoušci, ani jsme NHL nijak aktivně nesledovali. Každopádně v Kanadě je hokej opravdu sport číslo jedna a třeba jen u nás v práci neběží v televizi skoro nic jiného než hokej, to samé v restauracích, hospodách.

Zápasy jsme vybírali podle počtu českých hráčů v týmu. Lístky jsme kupovali přes www.stubhub.com. Lístky na zápasy Kanada proti USA jsou levnější než Kanada proti Kanadě. A mnohem více stojí lístky koupené přes oficiální webové stránky NHL.

Už když vstupujete do arény Scotiabank Saddledome v Calgary, cítíte fanouškovské napětí a atmosféru. Projdete přes kontrolu vsupenek a detektor jako na letišti. Dostanete se do obrovské haly, kde hraje na plné pecky podmanivá hudba, docela vás to dostane do varu až do téměř taneční nálady.

V porovnání s pražskou O2 arénou mi přijde aréna v Calgary mnohem větší, ačkoli kapacitně pojme hala v Calgary jen o 2000 diváků více. Najdete tu spoustu druhů občerstvení od popcornu až po hamburgery. My si většinou koupíme předražené pivo a popcorn a jsme happy.

Velmi pěkné je zahájení, kdy nastupují hráči na led. To je opravdu divácky atraktivní show plná plamenů, světel a hudby od AC/DC. 

Calgary Flames vs. Philadelphia Flyers

Na první zápas jsme vyrazili 12. prosince. Hráli Calgary Flames proti Philadephia Flyers. Z českých hráčů se na ledě objevili za Philadelphii Voráček a Gudas a za Calgary Flames v bráně Rittich. Nejdříve jsme se rozhodovali, komu vlastně fandit. Ale ta vlna emocí v hale domácích fanoušků vás tak sejme, že fandíte samozřejmě domácím. Fandili jsme našemu domovskému Calgary a u toho už jsme pak zůstali.

Samozřejmě samotná hra je perfektní podívaná. Co by taky nebyla, když na ledě bruslí nejlepší hráči hokeje vůbec. Fascinují nás přesné přihrávky, rychlost hráčů, práce hráčů s hokejkou a pukem, střely na branku. Občas hráči naberou takovou rychlost, že to téměř nestíháte vnímat.

Viděli jsme zrovna napínavý zápas od začátku až do konce. Super podívaná i pro nás, co NHL běžně nesledujeme. Na 5:4 Calgary Flames snížili skóre minutu před koncem zápasu. To probudilo fanoušky v aréně neskutečným způsobem k životu. Už totiž téměř nikdo nedoufal a fanoušci se již tak nějak smiřovali s prohrou. Emočně to s vámi hýbe a fandili jsme hodně společně s celou arénou až do konce zápasu. 7 vteřin před koncem zápasu Calgary Flames srovnali na 5:5. To zvedlo už opravdu všechny fanoušky v aréně ze židle.

Následovalo prodloužení a další gól Calgary Flames už v takové euforii.

Během přestávek na ledě hrají hokej nebo bruslí přes různé překážky malé děti. A během komerčních přestávek zábava nekončí, pobíhají po hale různí maskoti, spoře oděné kovbojky nebo po ledě jedou „sexy zametačky”.

Na důležité momenty zápasu Calgary Flames vs. Philadelphia Flyers se můžete podívat zde.

NHL nás nadchlo takovým způsobem, že nám jeden zápas nestačil a začali jsme plánovat, kdy půjdeme na další. Dokonce jsem začala trochu více sledovat NHL a zajímat se o hokej.

Calgary Flames vs. San Jose Sharks

Na druhý zápas jsme vyrazili 7. února 2019. Bohužel jsme nestihli zahajovací show, kdy hráči nastupují na led.

Šla jsem totiž vytisknout vstupenky do knihovny (můžete zde tisknout zdarma), jenomže tiskárna nefungovala, tak jsem hledala v dalších patrech knihovny jinou. U toho se mi podařilo někde v knihovně ztratit čepici a rukavice a bez toho ven do mínus 20 prostě nechcete. A aby toho nebylo málo, tak jsme před zápasem šli na jídlo a vstupenky jsem samozřejmě nechala v restauraci. Takový den blbec. Naštěstí nás pustili i jen se vstupenkami na mobilu.

Z českých hráčů hráli za Calgary Flames Rittich a Frolík a za San Jose Sharks Šimek a Hertl. Brankář Rittich na začátku pustil dva takové zbytečné góly, pak ho hned vyměnili. Vtipné bylo, že nastoupil brankář Smith a hned inkasoval další gól.

V zápase zářil Hertl, který střelil hned 2 góly a připsal si jednu asistenci. Šimek jednou asistoval.

Co se mi nelíbí, že když skóruje domácí Calgary Flames, ukazují to na obrazovkách hned několikrát a řeknou vícekrát jméno skórujícího hráče. Ale když dá gól protihráč, tak to ukáží sotva jednou a jméno snad ani neřeknou.

Nejvíce nás pobavilo, když diváci hlasovali o tom, kterou chtějí zahrát písničku a nejoblíbenější písničkou není žádná jiná než country písnička. Zkrátka v Albertě stále žijí redneckové. Část písničky si můžete poslechnout v záložce NHL na našem instagramovém účtu kupa zazitku.

Když diváci fandí: „Go Flames go”, tak ono to zní v té hale skoro stejně jako „Kometa”. Takže hala řve „Go Flames go” a my „Kometa, Kometa”.

A jak se říká, že Češi jsou nevěrní fanoušci, že fandí jenom když se vyhrává, tak nejsme sami. Asi 5 minut před koncem zápasu se zvedla polovina fanoušků prohrávajících Flames a odešla.

Na nejdůležitější momenty zápasu se můžete podívat zde. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Na další zápas se chystáme v březnu. Nedávno se mi poštěstilo mluvit s bilionářem a jedním z majitelů Calgary Flames, pořádali jsme pro něj večírek. Takhle to zní celkem cool, ale je to normální člověk jako všichni ostatní. 

Hitmen

Na závěr se s vámi musím podělit o ještě takovou perličku. Jedno video ze speciálního charitativního zápasu v Calgary, kde hrají Hitmen. Zápas jsme neviděli, protože lístky na tento speciální zápas stojí víc než na NHL. Každopádně určitě se podívejte na video, protože když Hitmen střelí gól, tak diváci na led hází plyšové medvědy. V tomto zápase diváci naházeli na led 29 635 plyšových medvědů.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.