Kupa zážitků

Zážitky, dojmy a informace z cest po Kanadě.

Jak to celé vlastně začalo?

A jak to, že jste se rozhodli odjet? A proč zrovna Kanada? Otázky, které  nám pokládal snad každý.

Nápad vznikl jako většina dobrých a zajímavých napadů v jedné brněnské hospůdce u piva.

Kamarád od Kuby létá na léto do USA, tak nás napadlo, že bychom také někdy mohli někam vycestovat. Bavili jsme se o tom, jaké země bychom chtěli jednou navšívit, jaké by to bylo na čas odjet a poznat, jak se žije v jiné zemi. Nakonec ze snění, myšlenek a poté zapálených rozhovorů o zemích, lidech a kultuře vzešla touha a nadšení, což se postupně změnilo  v samotnou realizaci nápadu.

V úvahu připadaly země, kde se mluví anglicky, protože Kuba prostě není ze Sudet a němčinu se bohužel neučil. Amerika nám přišla až moc velký mainstream a momentální americká imigrační politika a Trumpovi zdi nejsou zrovna výhra. Anglie je moc blízko, po Brexitu jsou podmínky pro sběrače malin nadmíru otřesné a deštivé počasí je přímo třešnička na dortu. Nový Zéland je zase moc daleko a v Austrálii je plno žraloků, jedovatých pavouků, hadů a namachrovaných klokanů, kteří vás klidně zboxují, když se jim zachce. 

Takže tak nějak zbyla Kanada. Lákala nás hlavně nádherná kanadská příroda. Také se říká, že jsou tam velmi milí a hodní lidé, což by mohla být celkem příjemná změna oproti ČR (samozřejmě výjimky potvrzují pravidlo). Kde se na vás, když něco potřebujete vyřídit, každý druhý úředník dívá jako byste byli ten nejotravnější hmyz, na který by nejraději vzal plácačku. To zkazí náladu i vám a už jede takové to obvyklé naštvávací kolečko.

Kanada také vyhrála, protože Kuba moc nemá rád teplo. Já jsem zas naopak věčně zmrzlá. Tak doufám, že se domů nevrátím jako kostka ledu. Každopádně pošlete-li sem k nám do Kanady nějakou tu hřejivou myšlenku, třeba to trochu pomůže.

Plánovali jsme odjet jenom na prázdniny nebo tak na maximálně 4 měsíce. Ale zjistili jsme, že počáteční náklady na Kanadu jsou velmi vysoké. Finančně by se nevyplatilo jet jenom na tak krátkou dobu. Navíc Working Holiday víza jsou na rok a bylo by nám líto nevyužít celou dobu, když tato víza lze získat jen jednou za život. Tak jsme odletěli s plánem zůstat v Kanadě po celý rok.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.