Kupa zážitků

Zážitky, dojmy a informace z cest po Kanadě.

Fotografický deník

Tento příspěvek vznikl především pro účely předmětu Kreativní práce s informacemi. Slouží k procvičení různých metod tvůrčího psaní. (Nejspíše tento článek po čase smažu.) Protože momentální situace mi nedovoluje chodit fotit každý den něco zajímavého ven. Trochu jsem modifikovala tuto metodu tvůrčího psaní. Rozhodla jsem se použít fotky zachycující různé zajímavé okamžiky z Kanady, aby to korespondovalo s webem.

Dívat se na svět s nadhledem

chipmunk

Tento chipmunk seděl jako král na vysoké skále na hoře s nadmořskou výškou přes 2500 m. n. m., kam jsme se vyšplhali. Člověk se dívá na svět jinak, když je v úpatí hory nebo když je na jejím vrcholku. Občas stačí i v mysli překonat nějakou horu, podívat se na věci z nadhledu či jiného úhlu pohledu a náhled na momentální situaci se může změnit. Zastav se a někdy události jenom pozoruj, tak jako král chipmunků.

Studí i hřeje

Tyto přírodní horké prameny jsou čím dál tím studenější, čím blíž je bazének k řece. Cítím na těle při pohledu na tento obrázek kontrast horké a ledové vody. Spojení s přírodou, splynutí, využívání přírody v harmonii.

Ledové království

Nevím proč, ale Moraine Lake mi evokuje nejspíš díky své tyrkysově modré barvě animovaný film Frozen. Mám chuť si taky pořídit koně z vody a klusat s ním po této hladině, u toho používat kouzla a cítit se jako magická bytost.

Tady a teď

V tomto momentu jsem byla tak moc přítomná v daném okamžiku, že si ho vybavím živě ještě dnes. Západ nad Peyto Lake. Prázdná mysl, harmonie, vděčnost, prostě jen tak být je boží.

Majestátnost

Jeden z nejhezčích majestátních výhledů. Asociuje mi rozlehlost a obrovitost vesmíru. Konkrétně v tom, že člověk je tak malý a nevýznamný oproti takovýmto horám, nebo dokonce planetám. Starosti mizí, když najednou vidím, jak malinkatou součástí světa vlastně jsem.

Mokrá, ale šťastná

Dostali jsme se tak blízko k vodopádu, že jsme měli obličej zkropený ledovými kapkami z vodopádu. Cítím se hravě, nabitá energií, inspirací a adrenalinu, stejně tak jako jsem se cítila při lezení nahoru k tomuto vodopádu.

Nikdy to nevzdávej

Strom na obrázku to taky nevzdal a roste nebezpečně na okraji. Nemusíme být stejní jako okolí, můžeme riskovat a žít život naplno. Možná proto si tento záběr tolik lidí fotí, neobvyklost a divnost přitahuje pozornost.

Klid a přesvědčení

Stejně jako indiáni považovali tento ostrůvek Spirit Island za místo s obrovskou energií a prováděli na něm různé rituály, působilo toto místo na mě s takovou sílou okamžiku, jistotou a zklidněním. Pro mě asi nejkrásnější místo z celé Kanady. Místo, které si mě získalo tak moc, že je těžké popsat proč. Některá místa zkrátka asi mají svůj genius loci, tak tohle je jedno z nich. Snažím se mít takový svůj pevný ostrůvek energie a klidu i v sobě, v srdci. Místo, kam se můžu vracet načerpat nový elán do života. K tomu mě inspiroval Spirit Island.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.